ul. Twarda 18, 00-105 WARSZAWA
+48 222 111 670
biuro@ekobroker.com

Pozwolenie zintegrowane – zmiana terminu

Jak pewnie już większości z Państwa wiadomo, w ramach wymogów nowelizacji odpadowej przesunięciu z 5 września 2019 na 5 marca 2020 uległ termin na dostosowanie zezwoleń na zbieranie i przetwarzanie odpadów. Przesunięcie to na pewno bardzo oczekiwane biorąc pod uwagę, że według niektórych ekspertów tak krótki termin mógłby spowodować zniknięcie z rynku nawet 1/3 przedsiębiorstw trudniących się magazynowaniem i przetwarzaniem odpadów.

W naszej opinii jako brokera dedykowanego do obsługi branży odpadowej jak najbardziej popieramy tę inicjatywę. Szczególnie biorąc pod uwagę informacje płynące z rynku ubezpieczeniowego, który to cały czas w znacznej większości zastanawia się co zrobić aby oferowany przez nie produkt w formie polisy ubezpieczeniowejzwiązany z obowiązkiem zabezpieczenia roszczeń (art. 48a ustawy z20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustawo odpadach), mógł w całości spełnić wymogi ustawodawcy.

Zapewne w niedługim czasie pojawi się coraz więcej propozycji ze strony Zakładów Ubezpieczeń, które mamy nadzieję okażą się dla naszych Klientów coraz bardziej optymalne zarówno pod względem zakresowym jak i przystępności wysokości składki.

Poniżej interesujące linki bardziej szczegółowo traktujące w temacie dziejących się zmian:

https://www.rp.pl/Zadania/307099986-Zezwolenia-na-zbieranie-i-przetwarzanie-odpadow–rok-po-reformie-i-w-przeddzien-kolejnej.html

Pozdrawiamy,

Zespół EKO BROKER Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *